Recap

Licensed to Univ. of Wisconsin - Milwaukee
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 3.0 1/17/2014 09:25 PM
                            UWMvsIUPUI - 1/17/2014                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wisconsin, University of, Milw-WI  'A'                 NT    1:45.28   11  
     1) Yokosh, Becky J 22              2) McClellan, Emily 21            
     3) Townsend, Sierra J 20           4) Yontz, Anna N 20               
  2 Iupui Jaguars-IN  'A'                             1:45.45    1:49.17    4  
     1) Laird, Lexi L 20                2) Oleksiak, Jenny J 21           
     3) Buha, Maranda L 18              4) Grove, Brittani A 19           
  3 Iupui Jaguars-IN  'B'                                  NT    1:51.27    2  
     1) Bradford, Madeline M 19         2) Klueh, Mary E 20               
     3) Wade, Karyn A 20                4) Brown, Alvina C 21             
  4 Wisconsin, University of, Milw-WI  'B'                 NT    1:51.64  
     1) Pliner, Erika M 21              2) Verhulst, Lindsey M 22         
     3) Winckler, Leah M 20             4) Hutchins, Nicole C 19          
  5 Wisconsin, University of, Milw-WI  'C'                 NT    1:53.33  
     1) Seidel, Kiersten R 19           2) Huth, Brianna S 21             
     3) Ropson, Kaela C 19              4) Dean, Emily K 19               
  6 Wisconsin, University of, Milw-WI  'D'                 NT    1:56.89  
     1) Zablocki, Kristin J 18          2) Lucas, Hannah S 19             
     3) Kuyvenhoven, Mary E 21          4) Theis, Kelly A 21              
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wisconsin, University of, Milw-WI  'A'                 NT    1:36.71   11  
     1) Kangas, John M 20               2) Chokran, Joe M 20              
     3) Ward, Max M 19                  4) Lucchesi, Mike A 22            
       24.99    27.42    23.55    20.75                                    
  2 Iupui Jaguars-IN  'A'                             1:32.77    1:37.42    4  
     1) Carroll, Tony J 20              2) Mintch, Landan M 19            
     3) Ferguson, Adam P 21             4) Allen, Jared J 19              
       25.30    27.26    23.36    21.50                                    
  3 Wisconsin, University of, Milw-WI  'B'                 NT    1:37.89    2  
     1) Jenkyns, Chris R 22             2) Wisdorf, Taylor C 20           
     3) Kuker, Evan G 18                4) Foster, Jenia A 18             
       24.96    27.55    23.43    21.95                                    
  4 Wisconsin, University of, Milw-WI  'C'                 NT    1:40.06  
     1) Maxwell, Jeff J 22              2) Chokran, David L 18            
     3) Miller, Robert D 20             4) Dalluge, Noah J 18             
       25.60    28.07    24.18    22.21                                    
  5 Iupui Jaguars-IN  'B'                                  NT    1:40.16  
     1) Haskett, Luke R 18              2) Bennett, Zach C 20             
     3) Kamphuis, John W 20             4) Garmon, Josh M 18              
       25.93    27.87    24.80    21.56                                    
  6 Wisconsin, University of, Milw-WI  'D'                 NT    1:41.28  
     1) Melville, Jacob J 19            2) Stackman, Teddy J 20           
     3) Spitzig, Riley J 20             4) Boggio, Mic S 20               
       27.23    27.31    24.55    22.19                                    
 
Event 3  Women 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Natalie K        18 Wis.- Milwaukee-WI        NT   17:24.92    9  
      29.15   31.30   31.57   31.78   31.83   31.77   31.62   31.26
      31.68   31.73   31.71   31.77   31.76   31.86   31.91   31.77
      31.85   31.73   31.67   31.71   31.60   31.69   31.79   31.69
      31.93   32.09   31.98   31.56   31.87   32.08   32.01   31.90
      31.30
  2 Trout, Natalie E          20 IUPUI-IN            17:18.57   17:35.03    4  
      29.20   31.69   32.17   31.93   31.93   31.99   31.95   31.97
      31.88   31.92   31.82   31.65   31.92   31.83   31.95   32.12
      32.05   32.19   32.07   32.03   32.23   32.18   32.19   32.22
      32.45   32.38   32.23   32.25   32.25   32.46   32.27   32.17
      31.49
  3 Barber, Margaret A        20 IUPUI-IN            17:16.48   17:54.55    3  
      29.17   31.40   31.72   31.74   32.12   32.13   31.71   32.35
      32.39   32.25   32.34   32.03   32.35   32.87   32.99   33.01
      33.26   34.04   32.82   33.24   33.58   33.43   33.68   33.70
      33.15   32.84   32.94   33.12   33.01   32.80   32.23   33.44
      30.70
  4 Ropson, Kaela C           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT   17:58.38    2  
      29.90   31.68   32.57   32.68   32.55   32.84   32.86   32.97
      32.79   32.80   32.86   32.64   32.81   32.69   32.77   32.73
      32.82   32.90   32.73   32.90   32.95   32.98   33.00   32.98
      32.95   32.70   32.97   32.86   32.62   32.78   33.19   33.01
      31.90
  5 Duke, Abby N              19 Wis.- Milwaukee-WI        NT   18:20.60    1  
      30.14   31.80   32.46   32.67   32.73   32.87   32.98   33.25
      33.13   33.33   33.44   33.62   33.52   33.43   33.79   33.59
      33.59   33.75   33.64   33.78   33.84   33.64   33.99   33.91
      33.83   33.89   33.67   34.04   33.83   33.96   33.94   33.71
      32.84
  6 Roop, Vanessa J           20 IUPUI-IN            17:53.36   18:22.79  
      29.44   32.24   33.12   32.62   32.80   32.94   32.88   32.66
      32.97   33.17   33.15   33.31   33.42   33.81   33.47   33.77
      33.71   33.65   33.96   34.00   33.59   34.12   33.69   34.15
      34.28   34.39   33.67   34.31   34.10   33.64   34.30   33.89
      33.57
  7 Lewis, Chloe E            21 Wis.- Milwaukee-WI        NT   18:29.08  
      29.76   32.21   32.76   33.25   33.41   33.54   33.83   34.08
      33.92   34.17   34.20   34.57   34.08   34.07   34.30   34.11
      34.11   33.82   34.18   34.06   33.84   33.42   33.53   33.77
      33.61   33.30   33.42   33.30   33.71   33.87   33.36   34.17
      33.35
 
Event 4  Men 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halverson, Nic R          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT   16:15.04    9  
      26.33   28.99   29.10   29.34   29.44   29.58   29.66   29.82
      29.80   29.77   29.68   29.61   29.35   29.33   29.70   29.51
      29.82   29.56   29.88   29.89   30.22   29.73   29.61   30.21
      29.80   30.57   30.27   30.34   30.00   30.68   29.55   28.96
      26.94
  2 Stelpflug, Kenny C        20 Wis.- Milwaukee-WI        NT   16:30.33    4  
      26.51   28.68   29.10   29.38   29.51   29.64   29.61   29.85
      29.89   29.93   29.96   29.71   29.87   29.95   29.95   30.22
      30.23   30.25   30.66   30.64   30.49   30.70   30.27   30.69
      30.43   30.69   30.67   30.52   30.62   30.99   29.95   30.75
      30.02
  3 Sunkel, Richard A         19 IUPUI-IN            16:13.81   16:36.39    3  
      26.54   29.07   29.43   29.72   29.33   30.49   30.48   30.17
      29.97   30.20   30.17   30.48   29.87   30.22   30.90   29.98
      30.49   30.61   30.43   30.58   30.51   30.47   30.41   30.71
      30.58   30.96   30.43   31.19   30.68   30.21   31.00   30.27
      29.84
  4 Salmon, James R           18 IUPUI-IN            16:12.81   16:56.42    2  
      26.97   29.23   30.00   30.20   30.16   30.42   30.98   30.53
      30.65   30.61   30.74   30.87   30.88   30.85   31.13   30.92
      31.34   31.10   31.24   31.29   31.03   31.29   31.33   31.22
      31.58   31.65   31.28   31.34   31.17   31.30   31.19   31.45
      30.48
  5 Saunders, Daniel B        20 IUPUI-IN            16:27.55   17:16.61    1  
      26.75   29.64   29.71   30.07   30.40   30.71   30.43   30.80
      30.72   31.20   31.31   31.58   31.61   31.96   31.67   31.91
      32.18   32.06   32.00   32.28   31.59   32.73   32.29   32.09
      33.16   32.03   32.39   32.04   32.24   32.25   31.94   31.88
      30.99
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diel, Diana T             22 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:55.28    9  
      26.99   29.11   29.26   29.92                                
  2 Barber, Margaret A        20 IUPUI-IN             1:52.12    1:57.61    4  
      28.10   30.01   30.55   28.95                                
  3 Hutchins, Nicole C        19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:57.70    3  
      27.58   29.74   30.78   29.60                                
  4 Grove, Brittani A         19 IUPUI-IN             1:56.78    2:00.61    2  
      28.00   30.65   31.18   30.78                                
  5 Grieve, Sarah J           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:02.70    1  
      28.91   31.23   31.40   31.16                                
  6 Roop, Vanessa J           20 IUPUI-IN             1:57.42    2:05.48  
      28.77   31.23   32.62   32.86                                
  7 Woldt, Hilary A           21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:06.95  
      28.85   31.67   32.91   33.52                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuester, Lennart          20 IUPUI-IN             1:41.80    1:43.82    9  
      23.29   25.83   27.43   27.27                                
  2 Halverson, Tim A          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:43.87    4  
      24.11   25.83   26.49   27.44                                
  3 Finke, Ryan D             20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:44.03    3  
      24.22   26.42   26.71   26.68                                
  4 Maxwell, Jeff J           22 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:47.48    2  
      25.01   26.76   27.65   28.06                                
  5 Heringer, Daniel          20 IUPUI-IN             1:44.42    1:48.16    1  
      24.85   27.29   27.87   28.15                                
  6 Nimke, Tanner J           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:48.32  
      24.73   27.93   27.81   27.85                                
  7 Lunte, Kevin C            19 IUPUI-IN                  NT    1:49.50  
      25.81   27.84   27.95   27.90                                
  8 Saunders, Daniel B        20 IUPUI-IN             1:46.75    1:57.07  
      25.40   28.64   31.05   31.98                                
 
Event 7  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Sierra J        20 Wis.- Milwaukee-WI        NT      24.50    9  
  2 Verhulst, Lindsey M       22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      25.10    4  
  3 Taylor, Madison O         20 IUPUI-IN               24.21      25.58    3  
  4 Brown, Alvina C           21 IUPUI-IN               24.57      25.71    2  
  5 Roche, Emily R            19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      25.88    1  
  6 Huth, Brianna S           21 Wis.- Milwaukee-WI        NT      26.03  
 -- Buha, Maranda L           18 IUPUI-IN                  NT         DQ  
 
Event 8  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Lucchesi, Mike A          22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      21.52    9  
  2 Menninga, Nick            19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      21.59    4  
  3 Ferguson, Adam P          21 IUPUI-IN               21.17      21.99    3  
  4 Mintch, Landan M          19 IUPUI-IN               21.87      22.56    2  
  5 Dalluge, Noah J           18 Wis.- Milwaukee-WI        NT      22.58    1  
  6 Hamilton, Mason D         20 IUPUI-IN               21.62      22.81  
  7 Heitfeld, Collin L        22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      22.98  
  8 Stowe, Matthew A          19 IUPUI-IN               23.01      23.20  
 
Event 9  Women 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Emily          21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:03.11    9  
      27.28   31.41   34.23   30.19                                
  2 Oleksiak, Jenny J         21 IUPUI-IN             2:06.52    2:12.27    4  
      29.66   34.61   37.23   30.77                                
  3 Lucas, Hannah S           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:12.51    3  
      29.51   33.84   38.32   30.84                                
  4 Klueh, Mary E             20 IUPUI-IN             2:12.43    2:16.50    2  
      30.58   34.52   39.21   32.19                                
  5 Dean, Emily K             19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:16.68    1  
      29.41   34.39   40.65   32.23                                
  6 Pliner, Erika M           21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:18.56  
      30.85   32.49   43.94   31.28                                
  7 Wade, Karyn A             20 IUPUI-IN             2:13.68    2:24.42  
      30.00   36.66   44.48   33.28                                
  8 Ketchem, Maddie A         18 IUPUI-IN             2:16.64    2:25.13  
      30.05   37.93   42.98   34.17                                
 
Event 10  Men 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkyns, Chris R          22 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:58.29    9  
      25.83   28.94   36.20   27.32                                
  2 Chokran, Joe M            20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:00.51    4  
      26.27   32.52   34.37   27.35                                
  3 Bernth, A J J             19 IUPUI-IN             1:56.13    2:00.56    3  
      25.86   29.89   36.94   27.87                                
  4 Rhoda, Alexander B        21 IUPUI-IN             1:53.98    2:00.96    2  
      26.57   30.98   35.12   28.29                                
  5 Stackman, Teddy J         20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:04.11    1  
      26.50   32.94   34.93   29.74                                
  6 Melville, Jacob J         19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    2:05.46  
      26.52   32.17   36.95   29.82                                
  7 Saunders, Andrew G        22 IUPUI-IN             1:58.09    2:09.08  
      27.12   32.13   39.51   30.32                                
  8 Bennett, Zach C           20 IUPUI-IN             2:02.70    2:09.75  
      27.92   34.44   36.46   30.93                                
 
Event 11  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Margis, Rachel M          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT     240.60    9  
  2 Berger, Melissa E         19 IUPUI-IN              211.00     220.65    4  
  3 Sidebottom, Kirsten          IUPUI-IN              214.57     206.70    3  
  4 Wills, Bailey M           18 IUPUI-IN                  NT     188.10    2  
  5 Collins, Jessica             IUPUI-IN                  NT     173.70    1  
 
Event 12  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heger, KJ J               20 Wis.- Milwaukee-WI        NT     296.25    9  
  2 Watts, Cody                  IUPUI-IN              324.00     280.87    4  
  3 Stapleton, Isaac          22 IUPUI-IN              217.35     216.82    3  
  4 Carmichael, Josh             IUPUI-IN              245.40     210.22    2  
 
Event 13  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Zablocki, Kristin J       18 Wis.- Milwaukee-WI        NT      58.94    9  
      28.05   30.89                                                
  2 Roche, Emily R            19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:00.65    4  
      28.30   32.35                                                
  3 Winckler, Leah M          20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:01.26    3  
      28.11   33.15                                                
  4 Wade, Karyn A             20 IUPUI-IN               57.81    1:02.35    2  
      28.63   33.72                                                
  5 Barber, Margaret A        20 IUPUI-IN             1:01.11    1:02.48    1  
      29.10   33.38                                                
  6 Ketchem, Maddie A         18 IUPUI-IN               59.96    1:02.59  
      29.45   33.14                                                
  7 Kuyvenhoven, Mary E       21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:04.03  
      29.97   34.06                                                
 
Event 14  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ward, Max M               19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      52.05    9  
      24.10   27.95                                                
  2 Miller, Robert D          20 Wis.- Milwaukee-WI        NT      53.32    4  
      24.85   28.47                                                
  3 Heringer, Daniel          20 IUPUI-IN               50.49      53.42    3  
      25.46   27.96                                                
  4 Foster, Jenia A           18 Wis.- Milwaukee-WI        NT      53.55    2  
      25.22   28.33                                                
  5 Garmon, Josh M            18 IUPUI-IN               53.24      53.75    1  
      24.80   28.95                                                
  6 Lunte, Kevin C            19 IUPUI-IN               53.04      54.39  
      25.42   28.97                                                
  7 Spitzig, Riley J          20 Wis.- Milwaukee-WI        NT      56.20  
      25.78   30.42                                                
 
Event 15  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Diel, Diana T             22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      52.82    9  
      25.37   27.45                                                
  2 Yontz, Anna N             20 Wis.- Milwaukee-WI        NT      53.64    4  
      25.69   27.95                                                
  3 Hutchins, Nicole C        19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      54.80    3  
      26.51   28.29                                                
  4 Grove, Brittani A         19 IUPUI-IN               54.23      55.19    2  
      26.31   28.88                                                
  5 Taylor, Madison O         20 IUPUI-IN               52.56      55.69    1  
      26.33   29.36                                                
  6 Grieve, Sarah J           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      57.38  
      27.14   30.24                                                
 
Event 16  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Kuester, Lennart          20 IUPUI-IN               46.17      47.32    9  
      22.56   24.76                                                
  2 Menninga, Nick            19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      47.62    4  
      22.60   25.02                                                
  3 Kuker, Evan G             18 Wis.- Milwaukee-WI        NT      48.68    3  
      23.28   25.40                                                
  4 Nimke, Tanner J           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      48.86    2  
      23.21   25.65                                                
  5 Hamilton, Mason D         20 IUPUI-IN               48.25      51.34    1  
      24.48   26.86                                                
 
Event 17  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Laird, Lexi L             20 IUPUI-IN               54.82     J57.94    9  
      27.87   30.07                                                
  2 Pliner, Erika M           21 Wis.- Milwaukee-WI        NT   J1:00.52    3  
      29.84   30.68                                                
  3 Bradford, Madeline M      19 IUPUI-IN               57.56   J1:00.86    2  
      29.83   31.03                                                
  4 Dean, Emily K             19 Wis.- Milwaukee-WI        NT   J1:02.17    1  
      30.20   31.97                                                
  5 Rozow, Sarah A            20 IUPUI-IN               58.53    1:02.27    1  
      29.99   32.28                                                
  6 Seidel, Kiersten R        19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:03.49  
      30.22   33.27                                                
  7 Yokosh, Becky J           22 Wis.- Milwaukee-WI        NT   J1:11.78    4  
      28.35   43.43                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Jenkyns, Chris R          22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      52.62    9  
      25.95   26.67                                                
  2 Kangas, John M            20 Wis.- Milwaukee-WI        NT      53.91    4  
      26.33   27.58                                                
  3 Haskett, Luke R           18 IUPUI-IN               52.36      54.08    3  
      26.50   27.58                                                
  4 Halverson, Nic R          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT      54.36    2  
      26.68   27.68                                                
  5 Maxwell, Jeff J           22 Wis.- Milwaukee-WI        NT      55.30    1  
      27.02   28.28                                                
  6 Kamphuis, John W          20 IUPUI-IN               52.74      55.60  
      26.80   28.80                                                
  7 Stowe, Matthew A          19 IUPUI-IN               53.36      56.23  
      27.35   28.88                                                
  8 Saunders, Andrew G        22 IUPUI-IN               53.37      57.60  
      27.68   29.92                                                
 
Event 19  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Johnson, Natalie K        18 Wis.- Milwaukee-WI        NT    5:10.05    9  
      28.40   30.42   30.83   31.17   31.17   31.74   32.01   31.70
      31.33   31.28                                                
  2 Trout, Natalie E          20 IUPUI-IN             5:05.74    5:11.44    4  
      28.69   31.00   31.29   31.47   31.75   31.59   31.61   31.58
      31.62   30.84                                                
  3 Theis, Kelly A            21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    5:23.33    3  
      29.24   31.74   32.76   32.53   32.93   32.74   32.49   32.80
      33.34   32.76                                                
  4 Ropson, Kaela C           19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    5:24.75    2  
      29.69   31.93   32.22   32.34   32.54   32.96   33.13   33.33
      33.61   33.00                                                
  5 Roop, Vanessa J           20 IUPUI-IN             5:08.78    5:28.52    1  
      29.22   32.17   33.14   33.11   33.35   33.51   33.32   33.56
      33.76   33.38                                                
 
Event 20  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Halverson, Tim A          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT    4:43.22    9  
      25.67   28.23   28.64   28.99   28.83   28.66   28.31   28.65
      28.61   28.63                                                
  2 Stelpflug, Kenny C        20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    4:45.66    4  
      26.12   28.38   28.77   28.85   28.99   28.57   28.99   29.31
      29.21   28.47                                                
  3 Finke, Ryan D             20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    4:48.20    3  
      25.87   28.93   29.15   29.80   29.41   28.57   29.11   29.50
      29.85   28.01                                                
  4 Sunkel, Richard A         19 IUPUI-IN             4:40.41    4:48.72    2  
      25.55   28.54   28.60   28.69   28.51   29.02   29.17   30.25
      30.31   30.08                                                
  5 Wahlgren, Erik B          20 Wis.- Milwaukee-WI        NT    4:52.94    1  
      25.95   29.08   29.62   29.96   30.22   29.98   29.65   30.11
      29.95   28.42                                                
  6 Salmon, James R           18 IUPUI-IN             4:40.89    5:00.89  
      26.34   29.48   30.29   30.53   30.81   30.90   30.87   30.89
      30.76   30.02                                                
  7 Saunders, Daniel B        20 IUPUI-IN             4:45.57    5:03.13  
      26.74   29.33   30.18   30.96   30.94   30.48   31.35   31.17
      31.29   30.69                                                
 
Event 21  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Margis, Rachel M          19 Wis.- Milwaukee-WI        NT     279.82    9  
  2 Sidebottom, Kirsten          IUPUI-IN              187.35     216.30    4  
  3 Berger, Melissa E         19 IUPUI-IN              247.55     213.67    3  
  4 Collins, Jessica             IUPUI-IN                  NT     203.85    2  
  5 Wills, Bailey M           18 IUPUI-IN                  NT     194.62    1  
 
Event 22  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Heger, KJ J               20 Wis.- Milwaukee-WI        NT     295.50    9  
  2 Watts, Cody                  IUPUI-IN              313.90     216.75    4  
  3 Carmichael, Josh             IUPUI-IN              250.42     205.80    3  
  4 Stapleton, Isaac          22 IUPUI-IN              266.95     141.07    2  
 
Event 23  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 McClellan, Emily          21 Wis.- Milwaukee-WI        NT    1:01.43    9  
      29.08   32.35                                                
  2 Oleksiak, Jenny J         21 IUPUI-IN             1:04.59    1:07.55    4  
      31.35   36.20                                                
  3 Klueh, Mary E             20 IUPUI-IN             1:06.05    1:09.09    3  
      32.14   36.95                                                
 -- Verhulst, Lindsey M       22 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:07.05  
      32.02   35.03                                                
 -- Huth, Brianna S           21 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:11.59  
      33.31   38.28                                                
 -- Winckler, Leah M          20 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:15.13  
      35.47   39.66                                                
 
Event 24  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Ferguson, Adam P          21 IUPUI-IN               58.09      59.52    9  
      28.05   31.47                                                
  2 Chokran, David L          18 Wis.- Milwaukee-WI        NT      59.70    4  
      28.09   31.61                                                
  3 Rhoda, Alexander B        21 IUPUI-IN             1:00.00    1:02.60    3  
      29.52   33.08                                                
  4 Bennett, Zach C           20 IUPUI-IN             1:00.98    1:03.24    2  
      29.45   33.79                                                
  5 Bernth, A J J             19 IUPUI-IN                  NT    1:05.65    1  
      30.78   34.87                                                
 -- Chokran, Joe M            20 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:01.59  
      29.09   32.50                                                
 -- Wisdorf, Taylor C         20 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:01.71  
      29.05   32.66                                                
 -- Boggio, Mic S             20 Wis.- Milwaukee-WI        NT   X1:03.12  
      29.53   33.59                                                
 
Event 25  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wisconsin, University of, Milw-WI  'A'                 NT    1:37.67   11  
     1) Townsend, Sierra J 20           2) Diel, Diana T 22               
     3) Yokosh, Becky J 22              4) Yontz, Anna N 20               
       24.68    24.17    24.55    24.27                                    
  2 Iupui Jaguars-IN  'A'                             1:36.34    1:39.98    4  
     1) Laird, Lexi L 20                2) Buha, Maranda L 18             
     3) Taylor, Madison O 20            4) Trout, Natalie E 20            
       24.63    24.79    25.16    25.40                                    
  3 Iupui Jaguars-IN  'B'                                  NT    1:42.96    2  
     1) Bradford, Madeline M 19         2) Ketchem, Maddie A 18           
     3) Rozow, Sarah A 20               4) Brown, Alvina C 21             
       25.11    27.38    26.73    23.74                                    
 -- Wisconsin, University of, Milw-WI  'B'                 NT   X1:43.31  
     1) Johnson, Natalie K 18           2) Pliner, Erika M 21             
     3) Zablocki, Kristin J 18          4) Woldt, Hilary A 21             
       25.66    25.89    25.33    26.43                                    
 -- Wisconsin, University of, Milw-WI  'C'                 NT   X1:44.06  
     1) Lucas, Hannah S 19              2) Seidel, Kiersten R 19          
     3) Lewis, Chloe E 21               4) Duke, Abby N 19                
       25.11    25.82    26.77    26.36                                    
 
Event 26  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Wisconsin, University of, Milw-WI  'A'                 NT    1:24.97   11  
     1) Lucchesi, Mike A 22             2) Nimke, Tanner J 19             
     3) Kuker, Evan G 18                4) Menninga, Nick 19              
       21.74    21.24    21.28    20.71                                    
  2 Iupui Jaguars-IN  'A'                             1:24.00    1:26.30    4  
     1) Carroll, Tony J 20              2) Mintch, Landan M 19            
     3) Garmon, Josh M 18               4) Kuester, Lennart 20            
       21.96    21.76    21.63    20.95                                    
  3 Iupui Jaguars-IN  'B'                                  NT    1:31.45    2  
     1) Hamilton, Mason D 20            2) Kamphuis, John W 20            
     3) Lunte, Kevin C 19               4) Sunkel, Richard A 19           
       23.00    23.08    22.52    22.85                                    
  4 Iupui Jaguars-IN  'C'                                  NT    1:33.77  
     1) Heringer, Daniel 20             2) Haskett, Luke R 18             
     3) Stowe, Matthew A 19             4) Rhoda, Alexander B 21          
       23.66    23.50    22.79    23.82                                    
 -- Wisconsin, University of, Milw-WI  'B'                 NT   X1:29.00  
     1) Foster, Jenia A 18              2) Wahlgren, Erik B 20            
     3) Heitfeld, Collin L 22           4) Dalluge, Noah J 18             
       22.65    21.73    22.39    22.23                                    
 -- Wisconsin, University of, Milw-WI  'C'                 NT   X1:30.06  
     1) Finke, Ryan D 20                2) Ward, Max M 19                 
     3) Spitzig, Riley J 20             4) Kangas, John M 20              
       22.81    22.42    22.25    22.58                                    
 -- Wisconsin, University of, Milw-WI  'D'                 NT   X1:31.88  
     1) Halverson, Nic R 19             2) Miller, Robert D 20            
     3) Stackman, Teddy J 20            4) Melville, Jacob J 19           
       23.33    23.50    22.45    22.60                                    

Panther Profiles
Andrew Automotive colectivo Army ROTC Gruber Law Offices Courtyard Marriott Mueller Sports Medicine Northwestern Mutual Sendik's Food Markets Wisconsin National  Guard
Bubb's BBQ Carmel Builders EatStreet Fire Ridge Country Club FunDeco Impact Jimmy John's Klement's Major Goolsby's Pizza Hut Qdoba Sherwin-Williams UWM Bookstore Via Downer Alumni Association Coach USA Radisson Eggers
UWM Horizon League NCAA adidas WISN-AM 1130 WOKY-AM 920 Time Warner Sports 32